, vkblog, virtueel loket" />

Digitaal dorpsloket Rolde

Rolde. De laatste maanden ben ik druk bezig geweest met de zogenaamde “virtuele loketten”. De NOFA-gemeenten, de Provincie Fryslân en de Noordoostfriese woningcorporaties willen in principe meewerken aan het opzetten van een proefproject. Op voorstel van de afdeling Economische Zaken van de Provincie Fryslân doe ik dat samen met Tamara Wiersema, projectleider namens het bekende adviesbureau DHV.

We willen gebruik maken van de kennis die is opgebouwd in de gemeente Aa & Hunze. De eerste virtuele dorpsloketten in Nederland werden daar geopend. Ze kwamen tot stand dankzij een samenwerking tussen het Emmense ICT-bedrijf Axtion, Nederland BreedbandLand en adviesbureau De Eijk uit Thesinge.

Daarom brachten Tamara en ik afgelopen vrijdag een werkbezoek aan het dorpscentrum De Wegwiezer te Rolde. Vandaag, maandag, zal staatssecretaris Bussemaker het loket officieel openen. Aan ons de eer om tevoren uitleg te krijgen van Martijn Goeman van Axtion.

Affiche Virtueel Loket Rolde

De hardware van het Rolder Virtueel Loket

Meer foto’s van de demonstratie

Meer over loketten

Leave a Reply